I potraviny mohou zabíjet (a nejen potraviny)

Ilustrace - chemikalieV přírodě se vyskytuje celá řada látek vytvářených rostlinami či živočichy, které jsou vysoce toxické. Jen namátkou: hadí jed, jedovaté rostliny, houby, bakterie. Bude o nich ještě řeč. Druhou základní skupinu jedovatých látek vymyslel a synteticky vyrobil člověk. Kromě potřeby své vlastní ochrany (např. jed na krysy) tak učinil především motivován mocenskými a válečnickými cíli (chemické a biologické látky).

Přečíst celé…

Napsal jsem

Policii není možné zkazit nějakým TV seriálem

Horatio Caine, MiamiDoktor Vaněk nedávno1 publikoval v Lidových novinách názor, že televizní seriály typu Kriminálka Miami, Sběratelé kostí a jiné kazí naši policii. Nesdílím tak docela jeho obavy a není to jen tím, že zřejmě pan šéfredaktor v titulku článku zaměnil formu s obsahem. Neumím si totiž představit, jak může televizní pořad zkazit celou policii. Jo, že sem tam něco může ovlivnit jednotlivé policisty, stejně jako občany, to bych akceptoval. Co vím ale přesně, protože už něco pamatuji, to je fakt, že jisté televizní stanice ovlivnily masy diváků systematickým masírováním jejich mysli brakovými pořady až tak moc, že dneska lidé ztratili úctu k zákonům, že vraždění, únosy, vydírání a jiné násilné formy trestné činnosti považují ze normální. A to nejsou mýty a hlouposti.

Přečíst celé…

  1. Pěkně to letí; článek jsem psal jako repliku na stať Kriminálka Miami kazí naši policii (publikováno v Lidových novinách 28. 2. 2007) začátkem března 2007, vyšel v Neviditelném psu 12. 3. 2007.
Napsal jsem

Olympiáda a peníze

StadionMyšlenka uspořádání letní olympiády v Praze rozdělila národ na dvě poloviny. Těžko však dnes říci, která půlka je větší a která menší. Agenturám pro sledování veřejného mínění občas vyjdou divná čísla. Chlapi v hospodě jen mávnou rukou. Spíše je slyšet odmítání. Kdyby tak ale bylo možné se přenést v čase dejme tomu do roku 2020 a sledovat při zahajovacím ceremoniálu ty, kteří jsou dnes hlasitě proti konání olympiády v Česku, jak srdečně a dojatě vítají sportovce z celé planety a jak někteří z nich, co ještě budou patřit mezi V.I.P., exhibují před TV kamerami s výroky, že oni byli vždycky pro. Jsme přece v Česku, že?

Přečíst celé…

Napsal jsem

Napsal jsem

Co si mohou přečíst lidé jinde, v jiných časopisech či novinách, anebo na webech, mohou najít v kopii i zde. Anebo i opačně. Co si lidé jinde přečíst nemohli (protože mi to tam nevydali), třeba i dodatečně zveřejním zde.

ctverecekA bude toho hodně. To podle toho, jak moc se mi bude chtít hledat ve svém archivu a vytahovat staré, leč stále platné příspěvky. Třeba takové editorialy z Kriminalistického sborníku nebo Odborných sdělení: Co tam bylo pravdy! Nebo úvodníky k Videojournálům, kterých jsme natočili 333 dílů. I tam jsou zakotveny dobové informace, které jsou v mnohém stále poučné. A když nic jiného, dávají pohled na dobu, která už sice uplynula, ale kdy to ještě stálo za to o něco usilovat. Hodně stále platného moudra je také v archivu Neviditelného psa i jinde…

  Také zde časem musím zveřejnit to, jak jsem byl odstřelen a pošpiněn a proč. A kdo mi pomohl do hrobu, a kdo naopak stál a stojí nad věcí. A co jsem k tomu napsal já, a jak mi to bylo v té naší pseudo-demoktracii zbytečné. Ale na to je čas. Mezi tím je potřeba posbírat argumenty a důkazy o “čistotě duše a myšlenek” mocipánů. Zatím budu jen konstatovat, co jsem už jednou napsal: “Křivý úsměv, křivé myšlenky”.  A ještě dovětek: “Boží mlýny prý melou pomalu, ale jistě”.

Napsal jsem