Partneři a kamarádi

Když jsem zhruba před rokem koncipoval tuto rubriku, uvažoval jsem trochu jinak, než to vidím dnes, po roce provozu webu. Proč to nepřiznat. Ostatně, původní perex jsem nesmazal, je k přečtení níže. Původně jsem totiž tuto rubriku nazval PARTNEŘI a měl jsem v úmyslu zde prezentovat skutečně jenom ty organizace, firmy, společnosti atd., které nějakým způsobem přispějí k rozvoji tohoto webu. Měním názor. Budu zde prezentovat nejen organizace, firmy, společnosti atd., které nějakým způsobem (hlavně finančně) přispějí k rozvoji tohoto webu, ale také weby kamarádů a přátel, kteří něco umí a se kterými jsem nabyl nějakou dobrou zkušenost. Vždyť proč váženého čtenáře a sympatizanta tohoto webu neupozornit na to, že někde existuje optik, u kterého si ke vší spokojenosti nechávám už řadu let dělat brýle, že jinde fungují lázně, kde mi dokáží relativně úspěšně ozdravit moji schátralou tělesnou schránku, anebo že znám Mistra skláře, který patří ke světové špičce a jehož dílko mít doma je něco jako mít Picassa. Možná, že některým čtenářům mohou být tyto informace užitečné.

FOMEI - solutions for you

Akciová společnost FOMEI byla založena v roce 1990. Činnost firmy je převážně zaměřena na prodej, výrobu a servis zařízení, materiálů a příslušenství pro záznam, zpracování a archivaci obrazu.

Divize foto zabezpečuje dodávky přístrojů, materiálů a příslušenství do maloobchodní sítě specializovaných prodejen foto a optiky, profesionálním fotografům, institucím i firemním zákazníkům, včetně záručního a pozáručního servisu. Divize nabízí kompletní řešení pro stavbu fotoateliérů všech velikostí a zaměření. Součástí těchto řešení jsou také materiály a zařízení pro výrobu spotřební i profesionální fotografie.

Divize radiodiagnostika nabízí kompletní nabídku přístrojů, materiálů a příslušenství pro medicinální rtg diagnostiku, včetně záručního a pozáručního servisu určenou všem typům zdravotnických zařízení.

Divize golf nabízí indoorové golfové simulátory a kompletní golfové vybavení, a to jak specializovaným obchodům, tak i koncovým zákazníkům.

FOMEI a.s. ale vyvíjí i další aktivity, které stojí za to poznat.

* * *

LTSezam-krimi

Bezmála dvacet let nabízí firma LT Sezam (kromě jiných služeb) kriminalistickou techniku. Tuto vysoce specializovanou komoditu užívanou kriminalisty Policie ČR, ale i celníky, vojenskou policií a dalšími bezpečnostními složkami státu při odhalování a objasňování trestné činnosti získává od nejlepších výrobců na celém světě.

Se znalostí věci si dovoluji tvrdit, že firma zásadním způsobem přispěla ke zkvalitnění práce na místě trestného činu při vyhledávání a zajišťování věcí a stop a kriminalistické dokumentaci. Jestliže kriminalističtí technici měli v dobách před revolucí ´89 obvykle jen pár druhů daktyloskopických prášků a štětečků, na odlévání trasologických stop jen sádru, na biologické stopy luminol, a na místě činu si svítili plochou baterkou, stačí jen nehlédnout do portfolia firmy TL Sezam a dále již není třeba nic vysvětlovat.

* * *

LTSezam-drogove testy

Zvláštní komoditou firmy LT Sezam je nabídka orientačních drogových testů DrugWipe na detekci přítomnosti drogy ze slin nebo potu. DrugWipe dokáže detekovat metamfetamin (pervitin), amfetamin, opiáty, kokain, benzodiazepin, marihuana a hašiš. DrugWipe je světově patentovaným výrobkem a ve způsobu testování nemá konkurenci.

Testování drog testem DrugWipe je hygienické, bezbolestné a nesnižuje důstojnost testované osoby. Stěrovým štětečkem se z jazyku osoby odebere vzorek slin. Následně se štěteček ponoří do nádobky s tekutinou, která je součástí testu DrugWipe. Zabarvení definuje výsledek testu. Testování z potu probíhá obdobně.

S ohledem na svůj jedinečný způsob testování a vysokou spolehlivost používá drogové testy DrugWipe dopravní policie v řadě států Evropské unie, Švýcarsku a jiných zemích světa. Na základě pozitivního zjištění, že kontrolovaná osoba je podezřelá z použití drogy, se v závislosti na legislativě jednotlivých států přistupuje k dalším analyzám tělních tekutin, čímž je vytvořen soudní důkaz.

* * *

Anenské slatinné lázně

Koho dříve nebo později nezradí zdraví? Lázně jsou dobrým prostředkem pro prevenci, ale umí tam i leccos napravit. Dlouhé roky jsem jezdil do Karlových Varů. V ”naší” TOSCE mne dali mnohokrát dohromady. Dodnes tam mám mezi lékaři, sestřičkami a lázeňskými pracovnicemi kamarády. Jenže, jak se ve Varech začalo mluvit rusky nejen na kolonádě, ale i v trafice, lékárně, či u zelináře, bouchly ve mně saze…

“Ruské” lázně jsem vyměnil za Lázně Bělohrad, a škoda, že jsem o nich nevěděl dříve. Tady přijali filosofii, která mi vyhovuje. V Anenských slatinných lázních vytváří návštěvníkům a pacientům pocit domova. Ke svým hostům zde mají naprosto individuální přístup. Kvalitní péče poskytovaná pacientovi je zde samozřejmostí. Samotná léčba pacientům v dalším životě pomáhá.

V Anenských slatinných lázních panuje klid, pohoda a důvěra. Není bez významu, že lázně obdržely - jako první lázeňské zařízení v České republice - certifikát osvědčující zavedení systému řízení kvality dle mezinárodních standardů německým certifikačním úřadem ITI TÜV Mnichov.

* * *

Panoramas.cz

Firma Panoramas, s.r.o. se během krátké doby stala největším dodavatelem nejkvalitnějších virtuálních prezentací na českém trhu a začíná se prosazovat i v zahraničí.

Virtuální prezentace, velice snadno šířené díky internetu, zejména pak virtuální prohlídky nejrůznějších objektů, pamětihodností či aktuálních společenských a sportovních událostí překvapují kvalitou zpracovaní a vysokou fotografickou úrovní. V principu mohou být tím posledním impulzem pro uskutečnění osobní návštěvy prezentovaných objektů či destinací. V jiných případech mohou pomoci lépe poznat místa, kam se člověk z nejrůznějších příčin sám nedostane.

Firma Panoramas, s.r.o. realizuje současně několik projektů. Na serveru virtualtravel.cz například ukazuje různá turisticky zajímavá místa v České republice a v zahraničí, která jsou dostupná prostřednictvím cestovních kanceláří, ale i tzv. na vlastní pěst. Samostatnými projekty například jsou prahastovezata.cz, virtualgolf.cz, či internetový časopis Česká panoramata.

Nabídka služeb firmy Panoramas.cz je značná a stále se rozšiřuje. Vedle klasických záběrů pořizují též pohledy z výšky nebo dokonce ze vzduchu (pomocí balonu).

V současnosti se ukazuje, že kdo nemá na svém webu virtuální prezentaci svého hotelu, restaurace, obchodu, plovárny, nebo též vyráběného zboží atd., ten je o krok zpět před konkurencí.

* * *


Partneři a “partneři”

Je možná troufalé očekávat, že dneska někdo podpoří projekt, který má za cíl - velice lapidárně řečeno - poskytovat služby v oblasti kriminalistiky. Fůra lidí vůbec netuší, co může kriminalistika nabídnout - mluvím o “praktické kriminalistice” (a tak trošku se s tímto pojmem mazlím, protože jsem mu u nás pomohl na svět).

Názory na kriminalistiku (a nejen praktickou) jsou stále deformované. Lidé tuší, co to asi je, nicméně povrchní obraz obsahu této regulérní vědecké discipliny mají obvykle “předžvýkaný” jen z médií. Tím pádem samozřejmě deformovaný, až tak moc, jak to ten který pan šéfredaktor zrovna potřebuje pro vydání TV zpravodajské relace o vraždě Marie Novákové z Dlouhé Vsi.

Jak nemám rád některé komerční české televize (které bez diskuse zavlekly do našeho života brutalitu, “oslavu” zločinu, stupidní pohled na skutečné hodnoty života atd. - ale o tom až někdy jindy), musím jim pochlebovat za projekty typu ”Policie Miami”, “Policie Las Vegas” nebo bůhví, jak se ty US seriály jmenují. Proč? Protože právě v těchto velice atraktivních seriálech se snad poprvé podařilo přiblížit prostému divákovi alespoň náznakem, co to je FORENSIC SCIENCE - soudní věda, jiným výrazem u nás obvyklejším - (praktická) kriminalistika.

Drobná odbočka: Když mne před zahájením vysílání prvního z těch seriálů oslovila jedna nejmenovaná komerční televize - to jsem byl ještě ve funkci ředitele Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR - zda-li bych jim mohl říci na kameru jakési entré pro seriál, a dali mi před tím možnost shlédnout několik pilotních dílů, byl jsem nadšen. Samozřejmě, jako profík jsem si uvědomoval, že divák bude unešen dějem jednotlivých kauz, pojednávaných v seriálu, že nebude přemýšlet nad tím, že hlavní hrdina umí skoro všechno, kromě řízení vesmíru. Já pochopil, že se jedná o filmovou zkratku, ve které pan režisér musí zvládnout děj a současně ukázat ony fajnovosti kriminalistiky (pardon, jsme v Americe, takže forensic science). A tak jsem ten seriál ocenil pěti hvězdičkami (v projevu na kameru) a fandím mu. Při vědomí toho, že některé příběhy a také pracovní postupy “borců z laboratoře” jsou přitažené za uši. Ne tak to pochopil jistý Daniel Vaněk, genetik (dříve kamarád, pak nepřítel, pak zase kamarád, pak zhrzený kolega, teď se mi už delší čas neozval; asi ví proč), který přispěchal pro Lidové noviny s článkem, ve kterém tvrdil, že tyto seriály kazí pohled českých policajtů na vědeckou kriminalistiku. A už jsme byli v sobě. Odpověděl jsem mu přes Neviditelného psa, že blábolí. Byla z toho pak taková srandovní taškařice, kterou je zbytečné komentovat. Proč že to vzpomínám? Abych demonstroval, že o takové parnety na svých webových stránkách nestojím. Mít rozdílné názory na některou věc je naprosto normální a legitimní, ale domáhat se jich “skrze známé ministry a ještě při tom mydlit “soupeři” schody - to nehodlám akceptovat.

Naopak, nabízím spolupráci každému, kdo v oboru kriminalistika, trestní právo, soudní lékařství, soudní inženýrství a související něco umí a je ochoten se o svoje znalosti a zkušenosti podělit.

Prosím o podporu firem a společností, které na to mají a které usoudí, že projekt “krimi-servis” má smysl a že stojí za to s ním spolupracovat.

Děkuji.


Zobrazeno: 16,161 x