Bona mente

Nedávno jsem jel metrem a bloumal očima po lidech a plakátech. Zaujal mne nápis na jednom z nich: „BONA MENTE“. Sakra co to je? Latinu jsem nikdy nestudoval. A tak jsem zadal do googlu toto heslo a vyšlo mi „dobrý úmysl“. A to se mi náramně líbilo pro označení nové stránky na svém webu. Mým dobrým úmyslem po celou dobu své profesní kariéry vlastně bylo (a je) zprostředkovávat informace mezi lidmi. Uvědomil jsem si to, ale až hodně záhy poté, co jsem to nějak bez cílené přípravy a průpravy dělal. A vlastně až mne na to upozornil jeden hodně moudrý člověk. Nejspíš měl pravdu.

Na tomto webu je mým dobrým úmyslem poskytovat informace především o kriminalistice. Původně jsem si myslel, že zde otevřu zvláštní rubriku, ve které se budu věnovat jednomu ze svých koníčků - železničnímu modelářství. Zkusil jsem to, ale přišel jsem ke zjištění, že by to bylo složité. A tak bylo otázkou času, kdy spustím úplně nový web. Díky mé déledobé spolupráci se špičkovým grafickým a webovým studiem, jehož činnost je zaměřena na vývoj vlastních internetových produktů - Christian-Element - máme připravený projekt, který se jmenuje “Honzíkovy vláčky, aneb stejně je to zábava pro dědy a táty”.

Bez ambicí na to, abych dohonil a předhonil řadu vynikajících tuzemských webů, věnujících se železničnímu modelářství, nebo dokonce abych vytvořit další e-obchod, chci přispět svojí troškou do mlýna. Web “Honzíkovy vláčky” bude v dohledné době spuštěn na adrese www.honzikovyvlacky.cz.  Připravil jsem ho ke čtvrtým narozeninám vnoučka Honzíka, které oslavíme na Silvestra. A na tomto webu - opět bona mente - hodlám nabízet ostatním to, co jsem nastudoval v časopisech, publikacích a na webech, co mi poradili kamarádi, co jsem si zjistil, ověřil, vyzkoušel a utřídil v hlavě.

Třeba to bude někomu k užitku…

Jan Hlaváček, 20. 12. 2009

 

Nový web  

Honzíkovy vláčky

aneb, stejně je to zábava pro dědy a táty 

 

Bona mente

 Zobrazeno: 13,937 x