Mám štěstí na dobré studenty a doktoranty

prof. Jiří StrausRodák z Teplic, vystudovaný učitel matematiky a tělesné výchovy, workholik a optimista, ale hlavně - významný odborník a znalec v oboru biomechanika. Za svůj čtyřiapadesátiletý život stihl leccos. Získal tituly doktora filozofie, kandidáta věd, docenta a profesora a konečně i doktora věd, napsal řadu učebnic, publikací a skript a vychoval stovky studentů zejména v oboru kriminalistika. Této disciplině se věnuje dlouhé roky v Policejní akademii ČR v Praze, kde v současnosti zastává pozici prorektora pro vědu a výzkum. Díky jeho aktivitám zde bylo řešeno a vyřešeno nemálo výzkumných úkolů. Drží se zásady, že „věda a vědecký pokrok se musí nejen vytvářet, ale i vhodně propagovat”. Pan profesor PhDr. Jiří Straus, DrSc. si přes své značné pracovní vytížení udělal čas i na následující rozhovor.

Přečíst celé…

Rozhovory

Počítače mi učarovaly

Modrý počítačTento rozhovor vzniknul někdy v roce 2003, ale nevím, jestli byl kdy publikován. Oslovil mne tehdy (jak jinak než po „drátech”) redaktor časopisu Svět počítačů a požádal mne o rozhovor pro rubriku Kudy brouzdám já.. První nástřel otázek nestál za nic, až když jsem mu načrtnul své počítačové curicullum vitae, dalo se to číst. Tedy, aspoň se mi to tak jevilo. A teď jsem ten zapomenutý rozhovor objevil ve svém archivu. Aspoň mám něco pro začátek do této rubriky. V praxi to ale bude opačně - ptát se budu já.

Přečíst celé…

Rozhovory

Rozhovory

Rád si vyprávím s lidmi. Když jsou modří, je to někdy i svátek. Dá to sice práci, ale někdy stojí za to takový rozhovor zaznamenat, zpracovat a předat dál. Lze to udělat dvojím způsobem – s vědomím toho, s kým si povídám, nebo bez jeho vědomí.

Přečíst celé…

Rozhovory