Martina Sáblíková má druhé zlato!

Martina SáblíkováUrčitě nic společného nemá Martina Sáblíková ze Žďáru nad Sázavou s tématem, který tady prezentuji. Přesto mne ale s touto mladou českou reprezentantkou kupodivu něco spojuje. Když to vezmu po pořádku, narodili jsem se (pravda v rozpětí 38 let) ve stejné nemocnici v Novém Městě na Moravě, tam kde ona donedávna žila jsem nastoupil k bezpečnosti, a dokonce jsem dávno před ní, nicméně ve stejných místech, brousil led na dlouhých nožích.

Přečíst celé…

Glosuji

Kriminalistická odorologie

K-odorologieVydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s. r. o., vydalo před nedávnem knihu autorů PhDr. Jiří Strause, DrSc., JUDr. Martina Kloubka, Ph.D.s názvem Kriminalistická odorologie. Kniha byla slavnostně pokřtěna 25. 2. 2010 policejním prezidentem generálem Oldřichem Martinů a advokátem Josefem Lžičařem v Muzeu Policie ČR.

Přečíst celé…

Glosuji

Zemřel JUDr. Jaroslav Trnka, plk. v. v.

Koncem minulého týdne oznámila rodina, že v úterý 26. ledna 2010 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 81 let JUDr. Jaroslav Trnka z Lišova. Rozloučení se zesnulým se konalo v úterý 2. února 2010 v obřadní síni českobudějovického krematoria za účasti rodiny, sousedů z obce, tříčlenné delegace z Kriminalistického ústavu Praha a přátel.

Přečíst celé…

Glosuji